HAKKIMIZDA

Siaray (China Radio International) ‘ın Türkiye’deki mecrası olan Siaray TÜRK, Türkiye’de İstanbul – Ankara ve İzmir’in dışında farklı illerde de yayın yapan ulusal bir radyo kanalı olarak faaliyet ediyor.

Radyo “İyi Müzik Doğru Haber” sloganı ile yayın yaparken, objektif ve birincil kaynaklardan edinilmiş bir habercilik anlayışı ile haberini kendisi yaratmak ve Türkiye ile Çin arasında bir köprü olmak amacını taşıyor.

Siaray Türk FM’de Türkiye ve Çin’de çalışan deneyimli elli kişilik bir haber departmanı hem Türkiye ile ilgili hem Dünya ile ilgili hem de Çin ile ilgili özel bir habercilik stratejisi hedefleniyor. Türkiye aracılığı ile Çin’e ve Asya’ya sunulmak istenen haberlerin aracılığını da üstlenen radyo bu konuda bir haber ajansı gibi de çalışmakta ve ürettiği özel haberleri hem Türkiye’de hem de Çin ve Asya bölgesine İngilizce ve Türkçe dillerinde servis ediyor.

Siaray Türk sadece bir haber radyosu değil aynı zamanda iddialı bir müzik radyosu olarak da konumlandı. Radyo kanalında Türkiye radyolarında hiçbir radyonun yapmadığı yaptı ve 1970lerden günümüze kadar ki hit şarkıları bir havuzda derledi. Dünyada sosyo- ekonomik statüsü yüksek olan segmentin tercih ettiği dünyada kendisini kanıtlamış formatta yayın yapan radyoda Türkiye ve Dünyadan özel bir müzik skalası sunuyor.

Siaray Türk alanında deneyimli ve her biri en az on beş yıllık ulusal radyo deneyimi olan radyo DJlerinin yanı sıra, Spor- Müzik – Siyaset –Ekonomi başlıklarında deneyimli bir programcı kadrosuna sahip. Müziğin ön planda olduğu Siaray Türk dünyanın en profesyonel otomasyon sistemi RCS kullanarak müzik yayıncılığında Türkiye’nin en iddialı radyosu olduğunu müzik içeriği ile de gösteriyor. “Hızlı” ve “Aktif” haberciliği müzikle harmanlayarak sunan Siaray Türk FM’de müzik çok önemli. Yayın akışının büyük bir bölümünde müzik sunan radyo, kendisini Türkiye’nin en iyi müziğini sunan radyosu olarak tanımlayarak bu konuda iddialı.

Siaray Türk, AB ve C1 olarak adlandırılan sosyo ekonomik statüye “iyi müzik ve doğru haber” sunarak, kitlelerin haber ve müzik ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyor.

Sadece haberde değil müzik yayıncılığında da radyo dinleyicisine özel bir içerik sunan Siaray TÜRK ‘de herkesin kulak ve aklında kalmış şarkılar ile romantik ve dinlendirici bir müzik yolcuğuna çıkarken aynı zamanda Türkiye ve Dünyada olup biten her şey hakkında haber sahibi oluyorsunuz.

Siaray Türk Radyo Türksat Uydu Frekans Bilgileri

TURKSAT 4A uydusu 11833 frekans Symbol 6250 Polorizasyon (vertikal) Fec 5/6
Günışığı İletişim A.Ş.
Türk
Siaray
iletişim
Adnan Kahveci Mah. Yavuz Sultan Selim Bulv. Perlavista Res. No:1B/104 Beylikdüzü / İst.   |  0212 925 50 44